Angajăm Responsabil Protecția Persoanelor Vulnerabile

Echipa noastră caută un coleg/colegă care să ocupe funcția de Responsabil Protecția Persoanelor Vulnerabile pentru proiectul de sprijinire a refugiaților pentru o perioadă determinată de 6 luni.

Candidatul ideal va asista managerii de proiect în coordonarea și implementarea proiectelor de dezvoltare comunitară din mai multe zone ale României.

Principalele responsabilități vor fi:

  • Asistarea managerului de proiect în implementarea proiectului
  • Asigurarea că partenerii noștri au toate resursele necesare pentru a implementa activități pentru protecția refugiaților
  • Implicarea în formare și training pentru partenerii noștri, în domeniul Protecției, Prevenție Împotriva Traficului Uman
  • Monitorizează rezultatele proiectelor utilizând instrumente informatice MEAL (Monitoring, Evaluation and Learning)

Calificări, cunoștințe și abilități:

  • Studii superioare şi diplomă de licență sau experiență echivalentă, preferabil în domeniu (psihologie/ asistență sociala/ specializare în domeniul sănătății mintale)
  • Cunoaștere excelentă a limbii române și engleze atât la vorbire, cât și la scris; Cunoașterea limbii maghiare constituie un avantaj
  • Abilități de comunicare atât verbal cât și în scris
  • Bune abilități interpersonale la toate nivelurile
  • Cunoștințe bune de operare calculator (MS Word, Excel, Power Point, Outlook, ZOOM) – condiție eliminatorie
  • Experiența în domeniu – avantaj
  • Permis de conducere B – condiție eliminatorie

Ce oferim:

  • Un mediu de lucru creștin cu posibilitate de dezvoltare profesională,
  • Beneficii adecvate
  • Echipament de lucru

Cei interesați sunt rugați să-și trimită CV-ul şi o scrisoare de intenție (min. 300 – max. 500 cuvinte), la adresa de email [email protected], în care să argumenteze cel puțin următoarele aspecte:

– de ce doresc să lucreze în cadrul Asociaţiei Dorcas,

– de ce cred că ar fi potriviți pentru acest job,

Pentru mai multe informații vă rugăm să sunați la 0264 416 336, sau să ne scrieți la adresa: [email protected], persoana de contact fiind domnul Attila Daray, director.

Data limită pentru depunerea candidaturilor este: 26 iunie 2022