Angajăm Asistent Proiecte

Echipa noastră caută un coleg/colegă care să ocupe funcția de Asistent Proiecte în domeniul Dezvoltării Comunitare.

Candidatul ideal va asista managerii de proiect în coordonarea și implementarea proiectelor de dezvoltare comunitară din mai multe zone ale României.

Principalele responsabilități vor fi:

  • Asistarea managerilor de proiecte în redactarea de propuneri pentru noi proiecte
  • Lucrează îndeaproape cu managerul de proiect pentru a monitoriza activitățile și îndeplinirea indicatorilor proiectelor
  • Monitorizează rezultatele proiectelor utilizând instrumente informatice MEAL (Monitoring, Evaluation and Learning)
  • Responsabil pentru toate activitățile MEAL legate de proiecte, inclusiv gestionarea cerințelor de sistem digital internațional Dorcas și comunicarea cu personalul IO în acest sens
  • Asistarea echipei în managementul resurselor umane

Calificări, cunoștințe și abilități:

  • Studii superioare şi diplomă de licență sau experiență echivalentă, preferabil în domeniu (dezvoltare comunitară, management, coordonator de proiect, ajutor și dezvoltare etc.)
  • Perspectivă în planificarea și managementul proiectelor
  • Cunoaștere excelentă a limbii române și engleze atât la vorbire, cât și la scris; Cunoașterea limbii maghiare constituie un avantaj
  • Abilități de comunicare atât verbal cât și în scris
  • Bune abilități interpersonale la toate nivelurile
  • Cunoștințe bune de operare calculator (MS Word, Excel, Power Point, Outlook, ZOOM) – condiție eliminatorie
  • Experiență în domeniu – avantaj
  • Permis de conducere B – condiție eliminatorie

Ce oferim:

  • Un mediu de lucru creștin cu posibilitate de dezvoltare profesională,
  • Beneficii adecvate
  • Echipament de lucru

Cei interesați sunt rugați să-și trimită CV-ul şi o scrisoare de intenție (min. 300 – max. 500 cuvinte), la adresa de email [email protected], în care să argumenteze cel puțin următoarele aspecte:

– de ce doresc să lucreze în cadrul Asociaţiei Dorcas,

– de ce cred că ar fi potriviți pentru acest job,

Pentru mai multe informații vă rugăm să sunați la 0264 416 336, sau să ne scrieți la adresa: [email protected], persoana de contact fiind domnul Attila Daray, director.

Data limită pentru depunerea candidaturilor este: 26 iunie 2022